خازن و تجهیزات راکتیو

خازن

آیا در مورد این محصول نیاز به اطلاعات بیشتری دارید؟
با ما تماس بگیرید.

کارایی، کیفیت و بهره‌وری سیستم الکتریکال را بهبود ببخشید

امروزه کیفیت توان شبکه‌های فشار ضعیف صنعتی و تجاری به عنوان چالشی مهم مطرح است. کیفیت خوب توان می‌تواند باعث کاهش چشمگیر مشکلات و در نتیجه بره‌وری بالاتر در هنگام استفاده شود.
بعنوان منبعی برای توان راکتیو، خازن‌های فشار ضعیف ABB به وسیله کاهش اثر و یا حذف دستگاههایی که دارای کیفیت توان پایین و یا هارمونیک بالا هستند، کاهش تلفات توان در کابل و ترانسفورماتور و در نتیجه افزایش ظرفیت اکتیو کابل و ترانس باعث بهبود چشمگیر کیفیت توان و کاهش هزینه‌های اضافی می‌شوند.

چرا ABB؟

شرکت ABB دارای راه حل‌های جامعی در زمینه حل مشکلات توان و افزایش کیفیت توان است. مزایای استفاده از فیلترها و خازن‌های فشار ضعیف ABB به شرح زیر است:
● انطباق با دقیق‌ترین استانداردهای مربوط به توان راکتیو و کیفیت توان
● کاهش و یا حذف دستگاههایی که دارای کیفیت توان پایین و یا هارمونیک بالا هستند
● تخلیه راکتیو و کاهش تلفات توان در کابل و ترانسفورماتور
● کاهش خرابی و زمان تعمیرات سیستم
● افزایش بهره‌وری سیستم و جلوگیری از انتشار بیشتر گازهای گلخانه‌ای

کنترلر خازن RVCکنترلر توان راکتیو
دستگاهی دقیق و حساس برای کنترل و مانیتور کردن توان راکتیو و بانک خازنی

کنترلر ضریب توان یکی از مهمترین ادوات در سیستم اصلاح ضریب توان و بانکهای خازنی است. در واقع این دستگاه مهمترین نقش را در اصلاح ضریب توان (Cos φ) در بانک خازنی دارد.
ABB یکی از قویترین، کاملترین و کاربر پسندترین کنترلرها را ارئه می‌دهد. به لطف استفاده از صفحه گرافیکی و آیکونها، کاربر می‌تواند حتی بدون دستورالعمل نیز کنترلر RVC را راه‌اندازی کند. بدنه باریک آن باعث می‌شود تا حداقل فضا را در بدنه تابلو اشغال کند. کنترلرهای RVC یکی از هوشمندترین کنترلرهای بانک خازنی در تمام جهان است که نصب، راه‌اندازی و کاربری بسیار ساده‌ای دارد. این کنترلرها با تمام ولتاژها از ۱۰۰ تا ۴۴۰ ولت سازگار بوده و می‌توانند از طریق ترانس ولتاژ به شبکه‌های ولتاژی بالاتر متصل گردند و پارامترهای ولتاژ، جریان، ضریب توان، THDV و THDI را اندازه‌گیری می‌کنند.
کنترلر خازن RVTکنترلرهای RVT پیشرفته‌تر از کنترلرهای RVC بوده و دارای صفحه نمایش لمسی می‌باشد. برای شبکه‌های فشار ضعیف و فشار متوسط بکار می‌رود و قابلیت تنظیم حفاظت و آلارم در سیستم را دارد. این دستگاه قابلیت دریافت دمای ۸ نقطه را دارا بوده و می‌تواند به شبکه از طریق Ethernet، USB، ModBus و ModBus TCP متصل شده و اطلاعات را ارسال نماید.


 

خازن CLMDخازن فشار ضعیف CLMD، خازن خشک کتابی برای اصلاح کیفیت توان

خازن سری CLMD شامل انواع CLMD13, CLMD33S, CLMD43, CLMD53, CLMD63, CLMD83, CLMD03 و خازن مدولار PMOD03 متشکل از خازنهای CLMD03 است.
خازنهای مدولار سری PMOD03 مجموعه‌ای است که کلیه قطعات اعم از خازن، فیوزها، کنتاکتور و مقاومت تخلیه را در خود جای است و برای سازندگان بانکهای خازنی بسیار مناسب می‌باشد.
شاید به جرأت بتوان گفت خازنهای سری CLMD ساخت ABB بدلیل طراحی بصورت خازن خشک، سیستم حفاظت منحصر بفرد، سخت کاری و دارا بودن عمر طولانی، وزن سبک، نصب آسان و دوستدار محیط زیست بودن جزو بهترین خازنهای جهان می‌باشند.

خازن Qcapخازن فشار ضعیف QCap، خازن خشک سیلندری برای اصلاح کیفیت توان

عملکرد این خازنها نیز همانند خازن CLMD بوده و در مجتمع‌های تجاری و صنعتی کاربرد فراوان دارند. این خازنها از ۱۲٫۵ تا ۳۰ کیلووار بوده که بسته به تعداد چینش آنها در بانک خازنی می‌توانند ظرفیتهای مختلفی را پشتیبانی کنند. از این نوع خازن در تابلوهای خازنی داخل ایران استفاده فراوان می‌شود.

دانلود کاتالوگ و اطلاعات فنی

صفحه این محصول را در سایت ABB ببینید.

Comments are closed.

طراحی شده در واحد انفورماتیک شرکت شایا انرژی البرز. تمامی حقوق محفوظ است. کپی رایت © 1392-1397