محصولات روشنایی خورشیدی

انرژی خورشیدی منحصربه‌فردترین منبع انرژی تجدیدپذیر در جهان است و منبع اصلی تمامی انرژی‌های موجود در زمین است. انرژی خورشیدی به صورت مستقیم و غیرمستقیم می‌تواند به اشکال دیگر انرژی تبدیل گردد.

ایران با داشتن حدود ۳۰۰ روز آفتابی در سال جزو بهترین کشورهای دنیا در زمینه پتانسیل انرژی خورشیدی در جهان است. با توجه به موقعیت جغرافیای ایران و پراکندگی روستای در کشور، استفاده از انرژی خورشیدی یکی از مهمترین عواملی است که باید مورد توجه قرار گیرد. استفاده از انرژی خورشیدی یکی از بهترین راه‌های برق‌رسانی و تولید انرژی در مقایسه با دیگر مدل‌های انتقال انرژی به روستاها و نقاط دور افتاده در کشور از نظر هزینه، حمل‌ونقل، نگهداری و عوامل مشابه است.

با توجه به استانداردهای بین‌المللی اگر میانگین انرژی تابشی خورشید در روز بالاتر از ۳٫۵ کیلووات ساعت در مترمربع (۳۵۰۰ وات/ساعت) باشد استفاده از مدلهای انرژی خورشیدی نظیر کلکتورهای خورشیدی یا سیستم‌های فتوولتائیک بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه است.

در بسیاری از قسمت‌های ایران انرژی تابشی خورشید بسیار بالاتر از این میانگین بین‌المللی است و در برخی از نقاط حتی بالاتر از ۷ تا ۸ کیلو وات ساعت بر مترمربع اندازه‌گیری شده‌است ولی بطور متوسط انرژی تابشی خورشید بر سطح سرزمین ایران حدود ۴٫۵ کیلو وات ساعت بر مترمربع است.

چراغهای روشنایی سولار ارائه شده از سوی شایا انرژی بصورت یکپارچه می‌باشند. بدین صورت که پنل خورشیدی، باتری، چراغ و منبع نور همگی در کنار هم و بصورت یکپارچه قرار گرفته و از این نظر دارای بیشترین هماهنگی نسبت به حالت معمول (ترکیب کردن بخشهای مختلف) هستند. وجود تکنولوژی ALS باعث می‌شود که پنلهای خورشیدی بیشترین قدرت جذب نور حتی در روزهای ابری و بارانی را دارا باشند. با استفاده از سیستمهای بهینه‌سازی انرژی مانند حسگرهای حرکتی و قابلیت تغییر میزان نور (Dim) در اکثر مدلها می‌توانند با یک بار شارژ کامل بیش از ۷ شب نوردهی داشته باشند.


چراغهای خیابانی Solar LED


چراغهای محوطه، پارکی و نورپردازی Solar LED

Comments are closed.

طراحی شده در واحد انفورماتیک شرکت شایا انرژی البرز. تمامی حقوق محفوظ است. کپی رایت © 1392-1397